Teatr

 Athyda

strgl2Athyda to lustro. Odbicie ludzkich dusz. Kiedy się wpatrzysz widzisz ją. A na niej swoje marzenia, które chowasz za powierzchownym odbiciem. Marzenia, które zostały tam zrzucone tylko dlatego, że bałeś się je zrealizować. Ale najpiękniejsze jest to, że między innymi dzięki spektaklowi możesz to zmienić. – tak o przedstawieniu mówił Dominik Brendan – aktor grający główną rolę Charliego/Nataniela.

Tytułowa Athyda jest wyspą, na której pewnego dnia budzi się człowiek. Jak się okazuje człowiek ten jest niewidomy i na dodatek niczego nie pamięta. Zmuszony do radzenia sobie w zaistniałej sytuacji na nowo poznaje świat i uczy się żyć. Staje się częścią wyspy i ludzi, którzy ją zamieszkują. Jak się okazuje jest to dopiero początek jego podróży w głąb siebie, podczas której będzie musiał się zmierzyć ze swoją przeszłością i człowiekiem, którym kiedyś był.

Głównym celem spektaklu było silne oddziaływanie na publiczność, twórcy chcą by widz przeżył swoistego rodzaju katharsis – oczyszczenie. Tym spektaklem chcemy sprawić, by widzowie, którzy go zobaczą, zastanowili się nad swoim życiem. Czy rzeczywiście jesteśmy tacy, jak sami siebie widzimy? I jak nasze postrzeganie siebie wpływa na codzienność i podejmowane przez nas decyzje?

LILLY – Agata Dudacy
CHARLIE/NATANIEL – Dominik Brendan
DR.SADOWSKI/ SYLWIUSZ/ MAREK – Rafał Urlik
ANNA – Aleksandra Zawisza
MEGGIE – Agata Jeleń
BOB – Szymon Witek
MARIA – Alicja Holecka
HENRYK – Jan Wójcikowski